Zakaz palenia węglem w gminach

Zakaz palenia węglem w najbardziej trujących gminach od 2024 roku – takich zmian w prawie krajowym chce bezpartyjny kandydat na senatora Rafał Komarewicz. Niezależny kandydat na senatora w krakowskim okręgu nr 33 Rafał Komarewicz przedstawił kolejny punkt swojego programu wyborczego. Tym razem bezpartyjny samorządowiec skupił się na konkretnych rozwiązaniach, które mają pomóc w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

“Złotówka za złotówkę” – program finansowania remontów dróg

Za każdą złotówkę wydaną na remont lokalnych dróg i chodników, rząd powinien dofinansować budowę taką samą kwotą.

Rafał Komarewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa i bezpartyjny kandydat na Senatora RP, proponuje utworzenie specjalnego programu rządowego „złotówka za złotówkę” na remonty dróg w miastach na prawach powiatu.

Przyspieszenie i ułatwienie realizacji ścieżek rowerowych i chodników

Od 2003 roku samorządy mają do dyspozycji specustawę, która wprowadziła specjalne zasady przygotowania i prowadzenia inwestycji drogowych. Akt prawny był już wielokrotnie nowelizowany, m. in. w kończącej się kadencji parlamentu. – Czas dostosować prawo do nowych wyzwań w samorządach

Centralne wsparcie finansowe dla BUDOWY METRA W KRAKOWIE.

Moim zdaniem pierwsza linia krakowskiego metra powinna połączyć Bronowice z Nowa Huta i mieć trzy stacje w centrum miasta. Kwestią, którą pozostawiamy specjalistom wykonującym Studium Wykonalności – jest czy będzie to metro w całości podziemne, czy również w formie naziemnych estakad.